Next Generation: Сертификати за абсолвенти и ученици на "Форум Градът"

Грамоти за абсолвенти отличници от УАСГ, ВСУ "Любен Каравелов" и ВСУ "Черноризец Храбър" връчиха в края на "Форум Градът" председателят на съвета на директорите на "Трейс груп холд" проф. д-р инж. Николай Михайлов, генералният мениджър на "Феростийл" инж. Асен Копрев, управителят на "Станилов" ЕООД инж. Георги Станилов, Владимир Житенски, управител на "Джи Пи груп".
Отличия за вдъхновени ученици и директора на Софийската гимназия за строителство, архитектура и геодезия "Христо Ботев"
Специална грамота по време на "Форум Градът" получи учебната компания "Фактор за българско вдъхновение - архитекти и дизайнери" при Софийската гимназия по строителство, архитектура и геодезия "Христо Ботев" за иновативност и креативност при реализирането на чертожна линия за хора с увредено зрение. Тя беше връчена от главния архитект на столицата Петър Диков. Продуктът е реализиран в рамките на обучението по предприемаческа програма "Учебна компания" и с него тя е класирана на първо място в България за социална бизнес идея и в топ 10 в Европа сред всички европейски учебни компании на "Джуниър ачийвмънт".
С грамота бе отличена и инж. Доротея Дончева, директор на СГСАГ "Христо Ботев" - за принос в професионалното образование в областта на строителството и за иновативен и креативен подход в работата й. Благодарение на нейната работа в гимназията започва да се провежда обучение по програмите на "Джуниър ачийвмънт" преди десетина години - първото в българска гимназия. В училището се учредява първият бизнес център, за първи път сред другите професионални строителни гимназии се изучават компютърни професионални програми: Revit Building, Building Mаnager и др. Въвежда се обучение по строителни изолации, целящо запознаване с новите материали и свързаните с прилагането им нови технологии, за пръв път сред останалите професионални строителни гимназии се провежда обучение за запознаване с еврокодовете и мн. др.
Конкурс "Интелигентен град" стартира СГСАГ "Христо Ботев"
Предложение за организиране на конкурс "Интелигентен град" направиха учениците от столичната строителна гимназия по време на "Форум Градът". Децата на България имат нужда да започнат да мислят по този въпрос, тъй като тази проблематика още не съществува в учебниците. Но един конкурс би събудил фантазията на децата и със сигурност ще се появят идеи за организиране на градска среда, за които възрастните не биха се сетили. В бъдеще ще се появи необходимост от някаква форма на обучение по тази проблематика. И така все повече и повече младото поколение, което всъщност трябва да изгражда тези smart city, ще научава как да бъде замислена, решена и осъществена рационалната организация на градските ресурси, каза пред участниците във форума Катрин Борисова, президент на учебната компания.