BNP Paribas Office - design by DA architects (Галерия)
Четете в брой 2/2019 на сп. ГРАДЪТ
Пълния текст четете в брой 2 на сп. ГРАДЪТ
Фотограф: Александра Долева
Предизвикателството в задачата бе да се създаде индивидуален и уникален дизайн за новия офис на BNP Paribas, който да разчупи представите за това как изглежда един оперативен център. Без монотонни по цвят и форма работни зони, с флуидно преливащи пространства, кътове за релакс, зони за креативни обсъждания и такива за уединена работа. Работните клъстери са по дизайн на студиото, създадени за конкретния проект, и нямат аналог в офис обзавеждането. Специфичната им форма позволява голяма гъвкавост при различните отдели. С тях могат да се изграждат разнородни по форма редици и едновременно с това всеки служител да получи по-голямо лично пространство и закътване благодарение на редуването и завъртането на отделните модули. Също така характерната им подредба създава интересна игра на плановете и дълбочина на офиса.
Зали за срещи, кътове за колаборация и обсъждания разделят работните зони, а допълнителни свободно стоящи акустични панели обособяват микропространства с по-човешки мащаб и по-добър звуков комфорт. Залите за срещи са индивидуализирани, обвързани тематично с контекста на локацията, като са използвани стилизирани мотиви от град Пловдив върху стъклените им стени или са отпечатани на акустичните пана вътре в тях.
Пълния текст четете в брой 2 на сп. ГРАДЪТ
Зоните за релакс включват стъпаловидна библиотека, по която служителите могат да се качват и да преглеждат любимо четиво, с чаша чай в ръка или просто да се наслаждават на гледката над града. На другия етаж е разположена зоната за активна почивка с люлки от тавана, различни типове сядане, гейминг станция и бар, обърнат към гледката. Към него са и вело-бар столчетата, изработени от рециклирани велосипеди.
Комбинацията от материали и цветове, оформянето на различните пространства и използваното обзавеждане създават усещане за уютна и игрива атмосфера. Естетика и функционалност са преплетени в полза на това офисът да бъде едно обживяно и същевременно ефективно пространство.
Пълния текст четете в брой 2 на сп. ГРАДЪТ