АПИ: Над 10 млн. лв. са щетите върху пътищата от наводненията и проливните дъждове

За над 10 млн. лв. са щетите върху републиканската пътна мрежа от наводненията и проливните дъждове през последните два дни, сочат първоначалните оценки , съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура".
По разпореждане на председателя на Агенция "Пътна инфраструктура" инж. Лазар Лазаров веднага след оттичането на водите експерти от областните пътни управления започнаха огледи на пътищата и съоръженията – мостове, подпорни стени, водостоци и т. н. Целта е в максимално кратки срокове да се вземат необходимите превантивни мерки и да се ограничи допълнителното повреждане на елементите на пътя – банкети, канавки, подкопаването на подпорните стени. Най-засегната е пътната мрежа в областите Смолян, Бургас, Варна, Добрич, Кърджали и Хасково.
На много места заради преовлажняване на почвата има активизирали се свличания на земна маса и опасност от падащи камъни. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и с по-ниска скорост.