14 млн. лв. от публичната инвестиционна програма ще усвои област Благоевград
14 млн. лева за 39 проекта са заделени от публичната инвестиционна програма "Растеж и устойчиво развитие на регионите" за област Благоевград. От тях 5 млн. лева са за общинските пътища в областта, като 200 хиляди лв. са дадени за пътя от град Белица до гара Белица.
Това каза министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева в отчет на инвестиционната програма на правителството.
По така наречената "малка водна програма" правителството отделя 2,7 млн. лв. за област Благоевград. Те са за 6 проекта в малки населени места в общините Разлог, Петрич, Банско, Гърмен и Благоевград .