Лектори на XIII конференция "Стратегическа инфраструктура и инвестиции 2018 – кохезия и свързаност": Проф. д-р инж. Андрей Лепавцов, експерт в Министерството на външните работи на Република Македония, посланик в Брюксел 2011-2017 г.
Проф. д-р инж. Андрей Лепавцов е експерт в Министерството на външните работи на Република Македония. В периода 2011-2017 г. е посланик и ръководител на постоянната мисия на Македония в Европейския съюз в Брюксел. 2003-2004 г. е съветник и говорител на президента на Република Македония, в периода 2004-2007 г. е заместник-директор на офиса в Скопие на Международния републикански институт (IRI), а от 2007 до 2011 г. е съветник по външната политика на министър-председателя. Той е основател и изпълнителен директор на Охридския институт за икономически стратегии и международни отношения 2006-2007 г. Сред останалите му титли са и генерален секретар на Паневропейския съюз на Македония, член на председателството на Международния общоевропейски съюз, основател и президент на Македонския евроатлантически младежки форум.
На ХIII годишна конференция "Стратегическа инфраструктура и инвестиции 2018 – кохезия и свързаност" проф. д-р инж. Андрей Лепавцов ще бъде лектор в панела "Академичен анализ на кохезионната политика и ползите за региона от реализиране на коридор № 8" .
В последните месеци Коридор №8 Бари/Бриндизи – Дурас/Вльора - Тирана – Кафасан - Скопие - София - Пловдив – Бургас/Варна влезе отново в обсега на общественото внимание. На 1 август 2017 г. в Скопие министър-председателите на България и Македония Бойко Борисов и Зоран Заев подписаха споразумението за добросъседство. Заедно с договора двете държави подписаха още осем споразумения, като за приоритетен от страна на двете правителства бе определен инфраструктурният проект Коридор №8. Той има амбициозната цел да свърже пристанищата Бари и Бриндизи в Италия с крайбрежието на Албания, с Македония и с България. Наистина ли този коридор ще донесе изключителни икономически изгоди за страните от Западните Балкани, България, Европа и Азия? Как един такъв проект може да бъде гарант за стабилност и сигурност в региона? Всички тези въпроси ще бъдат засегнати в първия панел, част 2 на XIII конференция "Стратегическа инфраструктура и инвестиции 2018 – кохезия и свързаност".
Проф. д-р инж. Лепавцов преподава и в Колежа към Американския университет в Скопие, както и в Университета "Гоце Делчев" в Щип.
В началото на кариерата си е работил като строителен инженер и ръководител на проект в Института за развитие на водите на Република Македония.