Нов дом край изоставения лунапарк
Голям жилищен комплекс вместо паркинг ще изникне на бивш паркинг до "София ленд" и тенис клуб "Малееви"
До неработещия от почти десет години увеселителен комплекс "София ленд" отскоро се издигат кран и висока ограда на строителен обект. Изоставеният лунапарк до тенис кортовете на Малееви скоро ще граничи и с нов жилищен комплекс, пише в. "Капитал".
Площта, върху която ще се простира обектът, е над 22 декара и представлява бивш паркинг. В района вече уютно са се установили болница, хотел, офиси и кортове, а сега ще се издигнат и първите жилищни сгради.
Строителните дейности, започнали още в средата на юли, текат трескаво, а информационна табела обещава, че трябва да приключат до 24 месеца.
Запитване до Столична община показва, че очакваният жилищен строеж ще се случи в съседство на лунапарка. От там информират, че досега не са постъпвали искания за одобряване на инвестиционни проекти за територията на "София ленд".
Инвеститор е компанията "Билто овърсийз трейдинг". Компанията получава разрешение за строеж върху използвания като паркинг парцел тази пролет срещу внесена в общината такса от 691 хил. лв.
Според информационната табела на обекта строителството се изпълнява от "Маркан". Проектант е "Проин плюс", а строителният надзор е възложен на "Комплект консулт".
Повече по темата четете във в. "Капитал"