Реконструиране на трамвайни линии, София
The City Academy Awards - грамота и парична премия, категория "Градове" - Илиана Трифонова, Лесотехнически университет

Pазработен e проект за реконструиране на неизползваеми трамвайни линии, който са до болка познати на обитаващите и обучаващите се в района. По-голям интерес буди участъкът й в района на кв. "Дървеница" и университетите. Тя е разположена успоредно на бул. "Свети Климент Охридски". Когато те са били в употреба, са били удобен транспорт за хората, пътуващи от Централна автогара. Сега обаче има други алтернативи като метрото или автобус №413. Урбанизирането на неизползваемите терени от градовете е естествен ход, продиктуван от новите нужди на хората. След анализ на терена и направено допитване до различни по професия хора, които по един или друг начин прекарват времето си в района, се достигна до извода, че е необходимо място, което да бъде полезно за всички (студентите в университетите и на обитаващите района хора). Затова създадох проект за пешеходна и велосипедна алея. В проекта са разработени две зони - място за почивка и място за паркиране, с принадлежащите към тях мебели и изделия, както и озеленяване.
При формоизграждането на мебелите има една много важна формула, която се следва навсякъде. Тя е заключена в думата от английски език naturals, която означава естествени, природни, натурални. Тя е избрана, тъй като следва идеално идеята на проекта, а тя е да се изгради пространство, което ни откъсва от градската среда и ни докосва до природата.
Друг ключов момент, е че всяка една мебел от проекта е във формата на буква от думата n a T u R a l S.
n – пейка; a – стойка за велосипед; T – маса; u - кашпа; R – ограда; l – лампа; s – контейнер за отпадъци;
n - Формообразуване.
Пейката не случайно е първата буква от думата. Тя е избрана да бъде номер едно от проектираните мебели, тъй като според автора има най-важна роля при парковите мебели. Тя има асиметрична форма. Като самостоятелен елемент тя има две основни зони. Първата зона е за подпиране на колелета, а втората - за седене. Решението за нейните функции е продиктувано от това , че тя ще бъде разположена на пешеходна и велосипедна алея и трябва да бъде удобна и използвана от всички участници в движението.
a - Формообразуване
Това е втората буква от думата naturals. Формата й представлява стилизирана буква "а". Тя е избрана за стойка заради закръглената форма на буквата, която ще следва формата на гумата на колелото.
T - Масата е във формата на буквата Т. Тя може да се използва от трима души по дължина.
U - Формообразуване
Самополивната кашпа е буквата U от ключовата дума. На етап от идейна фаза тя следваше изцяло тази форма, но тъй като имаше хрумване тя да бъде комбинирана с пейката от проекта, се наложи промяна във формата й, за да могат мебелите да се допълват и да се усеща, че са от едно семейство.
R - Това съоръжение има в дизайна си скрита буквата R. То може да се използва както като ограда, както е в проекта, така и като стойка за колелета, а може и двойната му функцията да бъде използвана едновременно
L - Формообразуване
Лампата носи във формата си буквата l от думата naturals. Предназначена е за алейно осветление. Тя е екологична лампа заради нейната функция да събира енергия през деня и да я използва, за да осветява през нощта.
S - Формообразуване
Това е последната буква от ключовата дума naturals. Този контейнер може да се използва в ансамбъл с други два в друг цвят и това ще ни даде възможност да събираме отпадъците разделно. Горната извивка на S образува покрив, който предпазва контейнера да се пълни с вода в случаите на валежи. В долната част на S e поместен съдът, в който се събират отпадъците.