"Армеец" ще влага над 1 млн. лв. годишно в издръжката на спортната зала

1.080 млн. лв. годишно ще осигури застрахователното дружество "Армеец" за издръжката на новата многофункционална зала в София.
Днес в една от конферентните зали на Арената бе сключен официално договорът за генерално спонсорство, по силата на който в следващите 6 години залата ще носи името Арена Армеец София.
На подписването присъстваха министърът на спорта Свилен Нейков, изпълнителният директор на Национална спортна база Петър Божилов, кметът на столицата Йорданка Фандъкова, а спонсорът Армеец бе представен от изипълнителните директори Румен Георгиев и Цветанка Крумова.
Министър Нейков информира, че в залата трябва да се провеждат повече от 35 големи събития годишно, за да се покриват разходите по подръжката.
"Без генерален спонсор нямаше как да осигурим нормална издръжка на залата", каза той.
Кметът Йорданка Фандъкова призова софиянци да ползват повече градския транспорт, за да не се натоварва допълнително трафикът около залата.
"Построихме допълнително платно на булеварда през залата, ще има автобусна спирка точно пред входа на съоръжението", каза Фандъкова.