Без добавки за пенсиите и 13-а заплата за бюджетните служители
Няма да има добавки към пенсиите за Коледа, няма да има и 13-а заплата за работещите в държавния сектор, каза днес при посещението си в Кърджали министърът на финансите Симеон Дянков.
Въпреки че през септември дефицитът се е "свил" девет пъти спрямо този от юли, към момента на национално ниво той е в размер на 540 млн. лева, а при общините - 320 млн. лева. Така че всяка една от тях сама да се оправя до края на годината, коментира финансовият министър.
Очаква ни още от три до пет месеца затягане на коланите, след което от увеличените приходи от акцизите ще се създаде първият буфер, а от средата на пролетта ще се наблюдават стабилни сигнали за излизане от кризата, прогнозира министърът.