Нова авария на водопровода за Перник
Нова авария възниква при тестването на водопровода, който трябва да пренася питейна вода през ВиК мрежата на София до оставения на воден режим Перник. При пробива в тръбата водата е заляла пътя в село Големо Бучино.
Очаква се тръбопроводът, който се изпробва поетапно, да бъде пуснат в експлоатация тази седмица.
Аварията обаче е втора само в рамките на три дни. На 18 март тръбопроводът отново се проби и бликна гейзер близо до автомагистрала "Люлин".
Строителството на тръбопровода от Мало Бучино до Перник започна на 1 февруари. Съоръжението е дълго 13.5 км, а за него правителството отпусна 27.039 млн. лв. Парите бяха дадени без обществена поръчка заради "форсмажорни обстоятелства" - липсата на вода в яз."Студена", заради която Перник е на воден режим.