Подписаха договора за рехабилитация на пътя Асеновград – Смолян

Агенция "Пътна инфраструктура" и сдружение "Родопи ІІ-86", в което участват "Трейс груп холд" и "Виастройинженеринг" ООД – Смолян, подписаха договора за рехабилитацията на обект Лот 14, "Транзитни пътища V", Път II-86 "Асеновград – Смолян" от км 27+700 до км 76+306,70".
Съгласно изискванията на договора, строителните работи ще стартират на 1-ви април 2011 г. Предвижда се рехабилитация на път с обща дължина 49.606 км.
Проектът включва усилване на съществуващата настилка чрез асфалтово пренастилане, осигуряване на ново и подобряване на съществуващото пътно отводняване, реконструкция на подпорни и декоративни стени, ремонтни работи и подмяна на хидроизолацията на 12 съоръжения, възстановяване на осветлението на тунели, реконструкция на ТТ кабели, предпазна ограда и парапет, вертикална сигнализация и хоризонтална маркировка и т.н. със средства, осигурени от националния бюджет и заем от Европейската инвестиционна банка.
В тръжната процедура за Лот 14, обявена през 2009 г., участваха седем фирми и обединения, като за изпълнител на обекта бе избрано обединението "Родопи II-86″, с оферта от 9 607 374.17 евро. Строителното разрешение бе издадено от Министерството на регионалното развитие и благоустройството през март 2010 г.
Предстои финализиране на отчуждителните процедури и обявяване на тръжна процедура за удвояване на участъкът от път II-86 Пловдив – Асеновград, който е включен като Лот 15 в програма "Транзитни пътища V".
Проектът, изготвен от "Пътпроект" предвижда изграждане на второ пътно платно, рехабилитация на съществуващото платно, два нови пътни възли – при летището и при с. Долни Воден. За отчуждаване има около 180 дка частни имоти. В лот 15 е включен и втори обект – рехабилитация на пътя Асеновград – Поповица.