Седемчленен съвет ще управлява магистрала "Тракия"

Магистрала "Тракия" ще се управлява от 7-членно звено за управление, състоящо се от трима инженери, трима икономисти и един юрист.
То ще бъде общо за цялата магистрала и ще управлява, докато бъде избран проджект-мениджър на проекта.
Това съобщи председателят на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" Божидар Йотов по време на подписването на договора за строителен надзор на отсечката от Нова Загора до Ямбол на магистрала "Тракия".
Припомняме, договорът бе спечелен от българското обединение Т7/СНИК, което предложи най-ниска цена от 897 700 лв. без ДДС. Документът бе подписан от Божидар Йотов от страна на АПИ и от Живко Тенев, собственик на Т7 Консулт.
Търгът за строителството на лот 3 с цена 111.6 милиона лева без ДДС бе спечелен от гръцката компания "Актор". Планира се 36-километровата отсечка да се изгради за 25 месеца. Първата копка е насрочена за 2 август, когато ще бъде подписан и протокол 2 от договора.
Пълномощникът на "Актор" за България Никос Хаджитеодосиос съобщи за вестник "Строителство Градът", че компанията набира работници за изпълнение на проекта и осигурява кариерен материал. Той допълни, че се интересуват предимно от тунелите, които ще се строят в България – тунелът под Шипка и тунелите на магистрала "Струма" при Кресна.
Компанията има опит в концесионирането и е заявила интерес към тунела под Шипка, когато беше направено подобно проучване през юли 2009 година, припомни Хаджитеодосиос.
В отговор на въпрос за управлението на пътните проекти той уточни, че държавната компания "Егнатия Огос" има за цел да управлява строителството на пътища в Гърция и да ги предоставя на концесия.
Проджект-мениджмънтът, който вие искате да въведете, е съвсем различен от нашето управление, каза Хаджитеодосиос.