В Пловдив започна вторият етап от реконструкцията на Римския стадион

Кметът на Пловдив Иван Тотев даде старт на втория етап от реконструкцията на Римския стадион в града.
Проектът е на стойност над 500 000 лв. и се субсидира изцяло от общината. Изпълнител е софийската фирма ПСГ АД.
Той включва изграждане на 3D киносалон с близо 40 места, информационен център и панорамен кафе-бар на терасата.
Бетоновата стълба ще бъде реконструирана в облика на Римския стадион, а платформа за инвалиди ще свързва първото и второто ниво на съоръжението, обясни Тотев.
Предстои пълна подмяна на осветлението, което по думите на кмета ще доведе до по-ниска консумация на ток и до осветяване на съоръжението в различни цветове.
Според Тотев Римският стадион на Пловдив е едно от най-посещаваните места в града. Очакванията му са реконструкцията да приключи до 70 дни.
В бюджета на община Пловдив за 2014 година ще бъдат заложени 270 000 лева за реконструкцията на Одеона, съобщи Тотев.
Експонирането на паметника ще стане с възстановяване на белия мрамор на седалките, ще се премахнат дървените пейки. Сцената ще бъде направена в първоначалния си облик, ще бъде изградена и шумоизолираща стена.