Строителната индустрия иска нови политики за насърчаване на устойчивото развитие чрез енергийната ефективност в сградния фонд

Привеждането на съществуващия и новия сграден фонд в съответствие с принципите на устойчивото развитие може да допринесе за икономическия растеж чрез намаляване на неефективностите в икономиката и повишаване качеството на живот, а не на последно място и чрез развитие на професионалните умения и създаване на заетост, показа конференцията BuildinGreen.
Само в Съединените щати до 2030 г. се очаква работните места, свързани с устойчивото развитие, да достигнат 40 милиона, а в Европа тенденцията е същата.
Преди този процес да намери отражение и в българската икономика обаче, трябва да се отстранят много от пречките пред внедряването на мерки за повишаване на енергийната ефективност на сградите, показаха дискусиите.
Експертите посочиха няколко основни принципи и решения, с които могат да се преодолеят финансовите и нормативните затруднения пред повишаването на енергийната ефективност.
BuildinGreen очаква допълнителни предложения, коментари и препоръки по темата на e-mail predlojenia@buildingreen.bg
Още от BuildinGreen:
КАБ инициира разработване на платформа за сгради с нулева енергия
Строителната индустрия иска нови политики за насърчаване на устойчивото развитие чрез енергийната ефективност в сградния фонд Зеленото строителство ще бъде мощен двигател на икономиката МРРБ мисли за програма за енергийна ефективност в сградния фонд Основно предизвикателство пред общините са проектите за енергийна ефективност по Оперативна програма "Регионално развитие" Управлението на сградния фонд трябва да е ангажимент на общините Устойчивото бъдеще зависи от намаляването на въглеродните емисии |