RSS е система за излъчване на информация от Stroitelstvo.info към вас, която ви позволява да получавате новините в реално време, т.е. на момента, в който са публикувани на сайта.
Нов фонд инвестира до 600 млн. евро в търговски имоти в Европа
Pradera European Retail Fund III ще се опита да мобилизира около 300 милиона евро свеж основен капитал от европейски институционални инвеститори. Със заемно финансиране до 50% от стойността на активите му общата му покупателна сила ще бъде около 600 милиона евро.
"Очакваме първото затваряне на фонда по-късно тази година", казва Кемпбъл. "Схемата ще се цели основно в Италия, Франция, Полша и Чехия, в които виждаме, че предлагат добра комбинация от перспективи за растеж и разумни пазарни условия", добавя той.
Основана преди 10 години, Pradera Europe в момента управлява фондове с търговски активи на стойност около 2 милиарда евро от офисите си в Лондон, Мадрид, Атина, Истанбул, Варшава и Прага. Към момента компанията има приблизително 300 милиона евро наличен свободен капитал за инвестиране в придобивания в Европа.
"Заради специализацията ни в търговията на дребно и ниската задлъжнялост на нашите фондове успешно избегнахме прегрелите пазари през 2007 и 2008 г. и сега сме в добра форма, без значителни наследени проблеми", казва Кемпбъл и продължава: "Искаме да се възползваме от добрите възможности за експанзия с предапзливост, след като знаем, че предстоят доста рисковани времена пред еврозоната."
Стратегическа инфраструктура
Новини, проекти, пазарни проучвания
BuildInGreen
Национален вестник за строителство
Конференции за инвестиционна активност и пазари 2011
Сграда на годината
FotoBuild - Фотосервиз на Градът Медиа Груп
Градът Медиа


За да коментирате, моля влезте в профила си или се регистрирайте.
Прочетете и "Правила за писане на коментари".